Rychlé dotazy: +420 603 161 692

MenuMenu

Obecné dotazy

Zašlete nám před tiskem náhledy?

Náhledy ke kontrole textů a grafického rozvržení zasíláme vždy. Zákazník poté musí pečlivě zkontrolovat jak texty, tak i grafické rozvržení. Za správnost textů zodpovídá výhradně zákazník. Bez souhlasu s tiskem nemůže být objednávka předána do výroby.

Je možné provést změny v objednávce odsouhlasené do tisku?

Dodatečné změny po odsouhlasení náhledů provádět lze pouze v případě, že ještě nedošlo k tisku. Požadavky na úpravy či změny zašlete e-mailem, ale předtím je zapotřebí zkontaktovat nás telefonicky.

Tisknete i v jiném jazyce?

Tiskneme v jakémkoliv jazyce. Nezabýváme se však překladatelskou činností. Texty nám musíte dodat. Tisk v jakémkoliv jazyce neznamená, že lze použít jakékoliv písmo. Se znaky specifickými pro CZ a SK máme kolem 400 písem, západoevropské speciality jsou obsažené přibližně ve 300 písmech. S azbukou máme 20 písem.

Je možné poslat balíček i do Německa?

Samozřejmě. Zasíláme kamkoliv po Evropě, tzn. i na Slovensko, do Německa, Velké Británie, Irska, Francie ... zkrátka kamkoliv. Ceny vychází z ceníku České pošty. Na dobírku je možné odesílat zásilky pouze do ČR a na Slovensko, což znamená, že v ostatních případech je možná platba pouze bankovním převodem (nebo přes Paypal).

V jakém formátu je vhodné dodat podklady?

Soubory zasílejte v následujících formátech:

 

Kdy se provádí platba za objednávku?

Platba je možná v hotovosti při vyzvednutí hotových tiskovin ve studiu v Praze, anebo na poště při vyzvedávání balíku. Je též možné provést platbu předem a sice prostřednictvím bankovního převodu na základě vystavené faktury. Fakturu zasíláme až po dokončení korektur. Záloha se u nás hradí pouze v některých případech.

Je možné katalogovou tiskovinu pozměnit?

Úprava vizuální podoby tiskovin je většinou možná. Jednoduché změny provedeme bez příplatku (například změna barvy vektorového obrázku). Pokud by úpravy byly časově náročnější (více než 5 minut práce), potom se cena za úpravy pohybuje od 50 Kč (hodinová sazba našeho grafika je 300 Kč/hod.).

Uděláte mi grafický návrh zdarma s tím, že když se mi bude líbit, tak jej zakoupím?

Ne, zdarma grafické práce neprovádíme, nicméně můžete požadovat úpravy v návrhu a sice až do naprosté spokojenosti. Jak poznat, dokážeme-li grafiku navrhnout jak potřebujete? K tomu slouží reference. Na našich webech naleznete ukázky z naší produkce. Printia je grafické studio a tiskárna.

 

Svatební tiskoviny

Jak dlouho trvá tisk svatebních oznámení?

Toto je příliš neurčitá otázka. Je vždy zapotřebí upřesnit, jaký konkrétní typ svatebních oznámení budete chtít u nás nechat vyrobit. Časová náročnost se liší v závislosti na složitosti výroby. Máte-li vytipovaná katalogová oznámení, sdělte nám jejich kód. Máte-li nějaký vlastní návrh, zašlete jej k posouzení e-mailem. Jednoduchá karta s textem se dá teoreticky vyrobit i na počkání, ovšem záleží také na množství objednávek ve výrobě, protože tiskneme v pořadí, jak byly jednotlivé zakázky odsouhlasené do tisku. Standardní výrobní doba je týden. Spěcháte-li na tisk, lze v řadě případů objednat expresní vyhotovení (s příplatkem 380 Kč k celkové ceně), kdy vše vytiskneme do 48 hodin. V takovém případě objednávku upřednostníme před ostatními objednávkami (většinou za cenu nočních přesčasů).

Je možné mít jiný text na oznámení než jaký je na vzorovém?

Toto je zdaleka nejčastější otázka. Text můžete mít na oznámení jakýkoliv! Pokud hledáte spíše informaci co se vlastně na oznámení uvádí, začněte na stránce texty na svatební oznámení, kde je vše podrobně vysvětleno. Vzory textů potom naleznete i v objednávkovém formuláři našeho e-shopu.

Lze objednat i pozvánky ke stolu, menu, jmenovky a další tiskoviny?

Všechny požadované druhy tiskovin dodáme. Mohou být samozřejmě i ve stejném stylu jako oznámení. Pouze je zapotřebí uvést své požadavky do objednávky případně projednat detaily později s naším grafikem. Vzhledem k tomu, že nepřekupujeme, ale jsme přímo výrobci, můžeme navrhnout a vytisknout cokoliv.

Zasíláte vzorky oznámení?

Ano, zasíláme. Tato služba je zpoplatněna. Počítá se dohromady cena za 1 ks vybraného oznámení plus 25 Kč expediční náklady. Vzorky odesíláme až po obdržení platby. Text na vzorcích je univerzální. Objednat lze jeden nebo dva vzorky. Budete-li chtít zaslat vzorek s Vaším vlastním textem, je třeba předem uhradit poplatek za tiskovou přípravu.

Co je to kompletace a proč je cena za oznámení bez kompletace nižší?

Chcete-li ušetřit, můžete si oznámení sestavit sami. Dodáme samozřejmě všechny komponenty. Například v případě oznámení SK320 kompletace představuje uvázání mašličky a vložení karty s textem do kapsy. Objednáte-li oznámení za plnou cenu, uvážeme mašličku a také vložíme kartu do kapsy. Budete-li chtít snížit cenu o cenu těchto prací, stačí odškrtnout v objednávkových listech položku Oznámení dodat zkompletovaná. V takovém případě bude ihned od celkové ceny odečtena cena za kompletaci.

Dodáváte k oznámením automaticky i obálky?

Obálky nejsou v ceně oznámení a ani je nevkládáme automaticky do objednávky. V objednávkových formulářích naleznete možnost zvolit typ obálek a vepsat počet.