Rychlé dotazy: 603 161 692

MenuMenu

Jak zasílat velké soubory

Větší soubory zasílejte nejlépe pomocí služby Úschovna . Máte díky tomu jistotu, že obdržíme vše, co z počítače úspěšně odešlete.  Malé soubory můžete odesílat přílohou k e-mailu.

Formáty podkladů k tisku

Soubory dodávejte ve formátu .pdf, .cdr (do verze CE, 17). Veškeré texty nejprve převeďte na křivky. Rastrové obrázky je možné dodat v .jpg, .psd nebo .png. Rozlišení 300 dpi.  

Písma

Písma musí být převedená na křivky. Neumožňuje-li váš software převod na křivky, potom chcete-li zachovat stejná písma, je nutné přiložit je rovněž (.ttf nebo .otf).

Zasíláte-li pouze podklady k sazbě, tedy nemáte-li tisková data, není nutné nic na křivky převádět. Texty zkopírujeme do grafického programu a písma vybereme z naší široké nabídky.  

Barevnost

Barevnost může být RGB i CMYK (spíše preferujeme RGB). ICC profil nebude použit.  

Archování

Dodávejte prosím podklady bez vyřazování, bez ořezových značek, pouze v jednom provedení. Ořezové značky vkládejte jen v případě tisku do okraje výsledného formátu, tzn. "na spadávku".

doplnit ukázku jak je to správně a jak špatně!!!!! 

Možnost vytvoření tiskových dat

Nemáte-li možnost připravit podklady k tisku, vytvoříme vše za vás.

V tomto případě dodejte

1) texty ve formátu .txt, .odt nebo .docx;

2) obrázky a fotografie ve formátu .jpg;

3) vektory ve formátech .cdr, .ai, .eps nebo .pdf.  

Zkušební výtisk

1) objednáváte osobně u nás ve studiu na Praze 5, jedná se o jednoduchou kartu a data jsou použitelná k tisku, zkušební výtisk provedeme na místě.

2) objednáváte  e-mailem, pak je možné si objednat před vytištěním celého nákladu vzorek; cena zaslaného vzorku je cena za kus + 25Kč poštovné