Rychlé dotazy: +420 603 161 692

MenuMenu

Potřebujete něco vytisknout a nemáte jistotu, jak data připravit a doručit?

 

Jak zasílat velké soubory

Větší soubory zasílejte nejlépe pomocí služby Úschovna . Máte díky tomu jistotu, že obdržíme vše, co z počítače úspěšně odešlete.  Malé soubory můžete odesílat přílohou k e-mailu.

Formáty podkladů k tisku

Soubory dodávejte ve formátu .pdf, .cdr (do verze CE, 17). Veškeré texty nejprve převeďte na křivky. Rastrové obrázky je možné dodat v .jpg, .psd nebo .png. Rozlišení 300 dpi. V případě tenkých textů rozlišení alespoň 600 dpi.

Písma

Písma musí být převedená na křivky. Neumožňuje-li váš software převod na křivky, potom chcete-li zachovat stejná písma, je nutné přiložit je rovněž (.ttf nebo .otf).

Zasíláte-li pouze podklady k sazbě, tedy nemáte-li tisková data, není nutné nic na křivky převádět. Texty zkopírujeme do grafického programu a písma vybereme z naší široké nabídky.  

Barevnost

Barevnost může být RGB i CMYK (spíše preferujeme RGB). ICC profil nebude použit.  

Archování

Dodávejte prosím podklady bez vyřazování, bez ořezových značek, pouze v jednom provedení.

soubor k tisku

soubor k tisku

Svatební oznámení se navrhují ve vektorových grafických programech. Jednotlivé objekty lze díky tomu v případě potřeby upravit i po naimportování z pdf souboru, takže například rámeček naznačující výsledný formát nastavíme jako neviditelný a provedeme rozřazení podle typu tiskárny, kde se bude tiskovina tisknout.
Nemáte-li možnost oznámení vytvořit ve vektorovém programu, takže budete dodávat rastr namísto vektorů, potom rámeček naznačující konečný formát papíru odstraňte a nahraďte jej ořezovými značkami. Nikdy však tiskoviny nerozřazujte na arch. (Snahy o rozřazení nám práci pouze znesnadňují.)

 

Možnost vytvoření tiskových dat

Nemáte-li možnost připravit podklady k tisku, vytvoříme vše za vás.

V tomto případě dodejte

1) texty ve formátu .txt, .odt nebo .docx;

2) obrázky a fotografie ve formátu .jpg;

3) vektory ve formátech .cdr, .ai, .eps nebo .pdf.  

Zkušební výtisk

1) objednáváte osobně u nás ve studiu na Praze 5, jedná se o jednoduchou kartu a data jsou použitelná k tisku, zkušební výtisk provedeme na místě.

2) objednáváte  e-mailem, pak je možné si objednat před vytištěním celého nákladu vzorek; cena zaslaného vzorku je cena za kus + 25Kč poštovné

Perleťové svatební oznámení
Svatební oznámení
 
svatební oznámení noční obloha
svatební oznámení