Rychlé dotazy: +420 603 161 692

MenuMenu

Vaše tiskoviny je možné ozvláštnit metalickou ražbou. Horká ražba umožňuje vytvářet lesklé metalické povrchy, mnohdy i reliéfní. Barva fólie může být dnes již v podstatě jakákoliv - lesklá či matná, nejběžněji zlatá a stříbrná. Další běžné barvy pro termoražbu jsou měděná, bronzová, perleťově mátová, metalická modrá, zelená, červená, perleťová bílá, krémová, růžová, fialová ...

 
 
 

Horkou ražbu lze u nás provádět až do velikosti 15 x 30 cm. Potisknout je možné papír, kůži, dřevo i některé plasty (fólie se zatavuje do povrchu potiskovaného materiálu při teplotách kolem 100°C). Podmínkou je rovný povrch. Ražba se provádí kovovými raznicemi.

Pomocí horké ražby se tisknou především luxusní vizitky a pozvánky, svatební oznámení, novoročenky, ochranné prvky (např. na dárkové poukazy).
 

 

Doba vyhotovení

Výroba trvá zpravidla 1 až 2 týdny. Záleží na množství zakázek ve výrobě a na požadovaném nákladu.
 

Ceny a minimální množství

Cena za potisk jednoho kusu 3 Kč. Minimální množství: 50 ks. Příprava tiskového stroje 300 Kč (požadujete-li např. tisk loga zlatě a na stejnou stránku tisk textů stříbrně, potom je nutné stroj nastavit 2x, tzn. tisková příprava vyjde na 600 Kč). Namáte-li vlastní tiskovou formu, potom se připočítává ještě cena za formu, viz. dále...


Tisková forma (raznice)

K výrobě je zapotřebí tisková forma – raznice. Cena formy závisí na velikosti. Je nutné počítat s cenou 14 Kč/cm2 v případě potisku papíru (tloušťka formy 1,75 mm), 19 Kč/cm2 v případě potisku kůže a podobných materiálů (tloušťka formy 3 mm a více).
Příklad výpočtu ceny tiskové formy.

Pomocí raznic provádíme také debosování a slepotisk.

 

Podklady

Doporučená velikost písma je minimálně 10 bodů. Ideálně 12 bodů a více. Podklady zasílejte nejlépe v CDR do verze 14, případně v dalších vektorových formátech (PDF, AI, EPS, SVG). Veškeré texty musí být převedené na vektory. Půjde-li o rastr, potom doporučujeme rozlišení 600 dpi a více.

 

Co lze razit?

Ukázky z produkce nyní vkládáme příležitostně na blog www.printia.cz/blog. Běžné náklady tiskneme na Grafopressu se zařízením pro termoražbu. Nízké náklady nebo speciality na ruční zlatičce. Dokážeme i jinak zdánlivě nemožné věci - například umíme potisknout i hotové knihy. (Na obrázku ukázka dotisku na přední stranu dětské knihy - horká ražba červenou lesklou fólií.)
Horká ražba - potisk knih Potisk knih